Вчені Каліфорнійського університету в Сан-Франциско проаналізували дані про пологи в штаті Каліфорнія в період з липня 2020 по січень 2021 року. Серед 240 тисяч породіль коронавірусна інфекція підтвердилася у 9 тисяч жінок.

Також на тему: Кому потрібно робити генетичні тести перед вагітністю

Коронавірус підвищує ризик передчасних пологів

Частота передчасних пологів у інфікованих становила 11,8% в порівнянні з 8,7% пацієнток без COVID-19.

  • За оцінками авторів дослідження, зараження коронавірусом на будь-якому етапі вагітності підвищує ймовірність народження дитини на терміні до 32 тижнів на 60%.
  • Ризик передчасних пологів до 37 тижнів на 40%.
  • Найбільшу загрозу коронавірусна інфекція представляє для пацієнток, які страждають на гіпертонію, цукровий діабет і ожиріння – ймовірність передчасних пологів в цій групі склала 160% в порівнянні з жінками без цих захворювань і COVID-19.

Вчені також виявили, що частота передчасних пологів у вагітних з коронавірусом ніяк не залежить від того, були пологи спонтанними або зі стимуляцією за медичними показаннями.

Як вагітні переносять коронавірус

Джерело: BMJ

Найбільш частими симптомами COVID-19 у вагітних є лихоманка (40%) і кашель (41%), при цьому в порівнянні з іншими жінками репродуктивного віку або породіль у майбутніх матерів інфекція частіше протікає в безсимптомній формі. Але при цьому у них вищий ризик важкого перебігу і госпіталізації.