Епідеміологиня Наталія Виноград заявила, що коронавірус обов'язково мутуватиме й надалі. За її словами, це є еволюцією нового біологічного виду, який прийшов на планету.

Читайте також ВООЗ назвала 4 найпоширеніші мутації COVID-19 у світі

Коронавірус є дуже мінливим

Виноград зауважила, що надалі з'являтимуться нові варіанти коронавірусу, які становитимуть для людей велику проблему. Як розповіла епідеміологиня, вірус є дуже мінливим.

Вірус буде продовжувати мутувати. Я вам одразу кажу, що так обов'язково буде,
– наголосила вона.

Виноград також зазначила, що у світі поки не отримали якийсь "стандартний штам", який не змінюватиметься протягом тривалого часу.

До теми МОЗ попереджає про четверту хвилю коронавірусу і новий штам в Україні

Виноград розповіла про мутацію коронавірусу: дивіться відео

Нові штами COVID-19: що відомо

  • За даними ВООЗ, наразі у світі найінтенсивніше поширюються 4 штами коронавірусу.
  • Мовиться про "індійський", "південноафриканський" і "британський" штами. Ймовірно, що ще однією найпоширенішою мутацією COVID-19 є варіант D614G.
  • Інтенсивна мутація коронавірусу цілком природна, адже РНК-віруси більш схильні до змін та мутацій у порівнянні з вірусами ДНК.
  • Експерти оцінили ефективність вакцин проти коронавірусу від нових штамів хвороби. Згідно з результатами, 2 дози вакцини Pfizer-BioNtech майже однаково захищають як від "індійського", так і від "британського" штамів. Результати ефективності вакцини від компанії AstraZeneca дещо нижчі.