В організації зауважили, що появу нових варіантів коронавірусу прогнозувати складно. Нині ж найінтенсивніше поширюються 4 варіанти вірусу, серед них індійський, південноафриканський і британський штами.

До теми Другий рік пандемії буде смертоноснішим, ніж перший, – ВООЗ

Ймовірно, що четвертою найпоширенішою мутацією є варіант D614G. Його зафіксували ще на початку 2020 року, після чого він поширився по всьому світу й витіснив початковий уханський штам. Вчені вважають, що ця мутація зробила коронавірус у 8 разів заразнішим.

Чому коронавірус мутує

Джерело: Healthline

  • Коронавірус SARS CoV-2 є РНК-вірусом. Простіше кажучи, це сукупність генетичного матеріалу, упакованого всередину білкової оболонки. Як тільки вірус РНК вступає в контакт з господарем, то починає створювати нові копії себе, які, відповідно, продовжують інфікувати інші клітини.
  • Віруси, особливо РНК-віруси, постійно мутують. Тобто від початкового варіанту утворюються окремі мікроорганізми. У кожного нового штаму є свої морфологічні та фізіологічні особливості.
  • Іноді різні штами вірусу можуть виявлятися в одному зразку в різний проміжок часу або навіть одночасно. Це нормальне явище, адже в організмі віруси розмножуються, розвиваються та мутують таким чином, аби вижити.
  • Інтенсивна мутація коронавірусу цілком природна, адже РНК-віруси, такі як грип та кір, більш схильні до змін та мутацій у порівнянні з вірусами ДНК (герпесом, віспою та вірусом папіломи людини).