Дослідження показало, що навіть після легкого перебігу COVID-19 у пацієнтів з’являться симптоми, які відповідають діагностичним. критерії синдрому хронічної втоми (СХВ).

Також на тему: Популярна серед жінок харчова добавка підвищує ризики COVID-19

Нове дослідження постковідного синдрому

У рамках цього дослідження експерти мережі клінік Шаріте обстежили 42 особи, які звернулися до Центру з постійною, сильною втомою та порушенням повсякденного функціонування через шість місяців після інфікування SARS-CoV-2.

Більшість учасників дослідження не могли виконувати легку роботу більше двох – чотирьох годин на день; деякі були не в змозі працювати і піклуватися про себе.

Лише троє з 42 обстежених пацієнтів потребували госпіталізації під час первинної (гострої) інфекції SARS-CoV-2, але жоден не потребував кисню. 32 пацієнти відповідали класифікації ВООЗ щодо легкої форми COVID-19, тобто у них не розвинулася пневмонія, але вони мали досить серйозні симптоми, включаючи лихоманку, кашель, біль у м’язах і суглобах протягом від одного до двох тижнів.

Оскільки всі зараження учасників відбулися під час першої хвилі пандемії, ніхто з них не був щеплений. У Шаріте усіх осіб обстежила міждисциплінарна команда неврологів, імунологів, ревматологів, кардіологів, ендокринологів і пульмонологів з багаторічним досвідом діагностики СХВ. Для порівняння дослідники дослідили 19 осіб відповідного віку та статі, у яких розвинувся синдром після аналогічного періоду хвороби через інфекцію, не пов’язану з COVID.

Коронавірус викликає синдром хронічної втоми

Приблизно половина обстежених пацієнтів після COVID-19 відповідала діагностичним критеріям СХВ. У той час як інша половина мала подібні симптоми, їхнє нездужання після фізичного навантаження було легшим і тривало лише кілька годин.

Ці нові відкриття можуть допомогти дослідникам розробити конкретні методи лікування постковідного синдрому і синдрому хронічної втоми.