У новому дослідженні брали участь 120 пацієнтів з підтвердженим COVID-19. У 60 з них виявилися різні офтальмологічні симптоми, в тому числі кон'юнктивіт, запалення і незвичайні слизові виділення.

Також на тему: Незвичайне ускладнення коронавірусу: чоловік ледь не втратив зір

У інших 60 пацієнтів не було ніяких ознак ураження очей. Автори дослідження взяли зразки слізної рідини всіх учасників і перевірили їх на наявність вірусу за допомогою ПЛР-тесту.

Вірус в сльозах

Тестування показало присутність COVID-19 в зразках 21 пацієнта (17,5%), причому у 10 з них не було ніяких офтальмологічних симптомів. На думку вчених, це вказує на те, що заражені можуть поширювати інфекцію в тому числі через сльози.

Автори дослідження відзначили, що медичні працівники, особливо офтальмологи, повинні дотримуватися обережності при огляді пацієнтів і крім маски надягати захисні окуляри.

Коронавірус та здоров'я очей

Джерело: Annals of Internal Medicine

  • Ще на початку пандемії зрозуміли, що SARS-Cov-2 може проникати в очі і зберігатися там досить тривалий час.
  • Вчені виявили SARS-CoV-2 в виділеннях очей пацієнтки, зразки яких вони дослідники в зв'язку з тривалим кон'юнктивітом.
  • Патоген виявлявся в сльозах довше, ніж в мазках з носоглотки (27 днів), і була життєздатною.
  • Пізніше науковці повідомили, що COVID-19 пов'язаний й іншими офтальмологічними патологіями – ретинопатією, невритом зорового нерва і різними подразненнями слизової очі.