До такого висновку прийшли вчені Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA). Раніше ж виробники вакцин заявили, що їхнє щеплення показало ефективність проти коронавірусу в 90,7% в клінічних випробуваннях дітей від 5 до 11 років.

Увага Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

Можливо перша вакцина від COVID-19 для дітей

Якщо FDA дозволить імунізацію Pfizer / BioNTech для дітей від 5 до 11 років, це буде перша вакцина від COVID-19 для цієї вікової групи у США, і щеплення можуть бути доступні в країні на початку листопада 2021 року.

Вакцини Pfizer / BioNTech та Moderna Inc пов'язують з рідкісними випадками запалення серця, зокрема міокардитом, особливо у молодих чоловіків.

Згідно зі звітом персоналу, здатність вакцини запобігти госпіталізації та смерті, ймовірно, перевищує ризик таких несприятливих наслідків, як міокардит серця.

Висока ефективність

У п'ятницю, 22 жовтня, FDA також опублікувало документи від Pfizer, в яких фармацевтична компанія заявила, що вакцина для дітей була на 90,7% ефективною для запобігання симптоматичних захворювань.

У випробування включили дані додаткових 2 250 дітей. Вчені не виявили нових проблем.

Зверніть увагу У дітей з легким перебігом коронавірусу не виробляються антитіла

У звіті персоналу сказано, що побічні ефекти для дітей молодшого віку були подібні до старших груп, яким зробили щеплення. Зокрема, мовиться про такі:

  • біль у місці ін'єкції;
  • почервоніння;
  • набряк.

Про лихоманку, втому, головний біль, озноб та біль у м'язах, як правило, повідомляли рідше і вони були легшими, ніж у людей віком від 12 років.

Вакцинація дітей у світі

  • США, ЄС та Велика Британія вже активно вакцинують підлітків у віці від 12 років. Для імунізації використовують Pfizer.
  • Від 6 вересня на Кубі почали щеплювати дітей у віці від 2 років.
  • Натомість у Словаччині імунізація проти коронавірусу доступна для всіх школярів віком від 5 років.
  • В Ізраїлі також дозволили вакцинувати проти коронавірусу дітей у віці від 5 – 11 років, але лише у тому випадку, якщо у них є серйозні хронічні хвороби, які можуть ускладнити перебіг COVID-19.
  • В Україні також можна вакцинувати дитину від 12 років, але у деяких випадках. Умови можна переглянути на сайті МОЗ.