Так, вчені зі США прагнули розробити довгостроковий варіант контрацепції, дію якого, за необхідності, можна буде скасувати в будь-який момент. Вони розробили чоловічу контрацепцію з підігрівом для тимчасової зупинки сперматогенезу.

Цікаво Вчені створили новий безпечний контрацептив для жінок: не тільки від небажаної вагітності

Як працює такий засіб

Підвищена температура в паховій області може знизити кількість і якість сперматозоїдів. Тож, вчені розробили наночастки оксиду заліза, покриті лимонною кислотою, які можна нагріти й за допомогою магнітного поля доставити до яєчок.

Короткий і слабкий нагрів яєчок наночастинками дозволяє на час повністю припинити вироблення здорової сперми. Препарат володіє двома ключовими перевагами – безпекою, а також поворотним механізмом дії – чоловік завжди може скасувати ліки й зачати дитину.

Нагрівання тимчасово пригнічує сперматогенез, поступово повертаючи його на колишній рівень,
– запевнили вчені.

Як експериментували на мишах

Це підтвердили експерименти на самцях мишей. Їм вводили через кров наночастинки. Однак лікування було нетоксичним, а речовини поступово виводилися в організму, що не зашкодило тваринам.

Читайте також Кожна третя людина середнього віку має хронічні проблеми зі здоров'ям: перелік

На думку науковців, ці результати відкривають нові можливості для створення безпечної, ефективної й довгострокової чоловічої контрацепції. "Чоловічі таблетки" все ще розробляють і випробовують, а результати доклінічних експериментів це підтверджують.