Команда з 10 членів, яку ВООЗ направила до Уханя, була схвалена урядом президента Сі Цзіньпіном після місяців дипломатичних суперечок. Про це повідомляє AP.

До теми В Китаї знову фіксують смертельні випадки COVID-19

До складу команди входять вірусні та інші експерти зі США, Австралії, Німеччини, Японії, Великобританії, Росії, Нідерландів, Катару та В'єтнаму.

Цього тижня представник китайського уряду заявив, що вони "обміняються думками" з китайськими вченими, але не уточнив, чи дозволять їм збирати докази.

Тепер команда дослідників пройде двотижневу ізоляцію. Окрім того, їм зроблять ПЛР-тест на виявлення COVID-19 та тест на антитіла. Свою співпрацю з китайськими експертами представники ВООЗ розпочнуть під час самоізоляції за допомогою відеоконференцій.

Команда ВООЗ прибула в Ухань: фото AP

Що відомо про походження коронавірусу:

  • Вчені підозрюють, що вірус, який з кінця 2019 року став причиною смерті понад 1,9 мільйона людей, перескочив на людей від кажанів або інших тварин. Підозрюють, що це трапилось у південно-західній частині країни.
  • Натомість чинна Комуністична партія намагалась викликати плутанину щодо походження вірусу та пропагувала теорії, які мають мало доказів. До прикладу, що вірус потрапив з-за кордону й можливо з імпортних морепродуктів, але вчені відкидають цей варіант.
  • Китай відхилив вимоги про міжнародне розслідування після того, як адміністрація Трампа звинуватила Пекін у розповсюдженні вірусу.
  • Після того, як у квітні Австралія закликала до незалежного розслідування, Пекін помстився, заблокувавши імпорт австралійської яловичини, вина та інших товарів.
  • Нині усі дослідження, які стосуються SARS-CoV-2, контролюються урядом країни. А журналістам-розслідувачам перешкоджають у роботі.
  • Один із членів групи ВООЗ – зоолог Пітер Дасак – вважає цілком ймовірним те, що браконьєри, які полюють у диких місцевостях, могли передати інфіковану тварину торговцям, які працювали в Ухані.