"Дитячу лікарню майбутнього" почали зводити ще за Ющенка. За часів Януковича помпезно відкрили нові відділення з непрацюючим обладнанням. Потім проект фактично закинули. Та після трьох років застою "ОХМАТДИТ" знову почали розбудовувати.

Хоча будівлю вже прикрашає новий дизайн фасаду, всередині лікарні роботи непочатий край. Будівельники працюють по дві зміни, аби встигнути здати хоча би перші кілька блоків закладу до квітня наступного року.

Читайте також: В Україні заборонили продаж партії одного із популярних лікарських засобів

Щоб повністю добудувати та укомплектувати "ОХМАТДИТ", потрібно майже два мільярди гривень. Загалом "поки що остаточна" ціна нового корпусу трохи більше трьох мільярдів.

В цьому році ми виділили 395 мільйонів для того, щоб проводити відповідні загальнобудівельні роботи. На наступний рік ми передбачили теж 380 мільйонів,
– зазначив Гройсман.

Левову частку грошей планують спрямувати на закупівлю сучасного медустаткування. Воно стане базою для нового відділення дитячої променевої терапії. Це дозволить українським лікарям робити операції з пересадки кісткового мозку від нерідного донора. Наразі такі операції роблять лише за кордоном.

Та лікуватися у надсучасній лікарні діти будуть ще не скоро. Повністю новий корпус запрацює лише у 2018 році. Але в "ОХМАТДИТі" пообіцяли, як тільки корпус запрацює, лікарня прийматиме щороку 25 тисяч дітей, що на сім тисяч більше, ніж зараз.

Читайте також: Україні загрожує епідемія кору