Україна отримає вакцину Pfizer вже у квітні

Завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я МОЗ Олександр Заіка розповів, що до кінця наступного місяця в Україні очікують першу партію вакцини Pfizer.

До теми У ВООЗ назвали вакцину, яка ефективна проти мутованих штамів коронавірусу

У квітні вже будуть перші поставки. Також поставки будуть у другому півріччі. Це не означає, що всю гарантовану кількість поставлять одномоментно,
– зазначив Олександр Заіка.

За його словами, вакцини можуть поставлятися траншами, етапи цих поставок узгоджують з постачальниками до того, як вони потрапляють в Україну.

Зараз триває перший етап вакцинації — щеплення отримують медики та військовослужбовці. Наступного тижня має стартувати вакцинація педагогів.

Загалом Україна повинна отримати 117 000 доз вакцини від Pfizer-BioNTech в рамках ініціативи COVAX. Вакцина проти коронавірусу від Pfizer-BioNTech поставлятимуть в Україну у спеціальних боксах, які підтримують потрібну температуру, а саме -70°C і нижче.

Коротко про вакцинацію в Україні

  • За минулу добу в Україні проти COVID-19 було щеплено 9 832 особи.
  • Загалом перше щеплення отримали 81 754 людей. Повністю була вакцинована лише одна людина. Нею стала лікарка, яка працювала за контрактом на Мальдівах.
  • Вакцинація в Україні триває з 24 лютого препаратом Covishield. До 31 березня МОЗ розраховує отримати ще 1,5 млн доз цієї вакцини.