Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов на традиційному ранковому брифінгу, пише Здоров'я 24.
Читайте також Анестезіологи розкритикували українські апарати ШВЛ: відповідь розробників
Він зазначив, що вже закінчується затвердження нормативних документів для проведення закупівель лікарських засобів за кошти держбюджету 2020 року.
Степанов також розкритикував "розбалансованість в закупівлях, повну неготовність і безлад в цьому напрямку", коли він прийшов у МОЗ.
Це також не складений до кінця перелік медзасобів з кількістю і потребою, яка необхідна на закупівлю 2020 року… Ми побачили відсутність нормативної бази, яку потрібно було врегулювати відповідно до законодавства. Ми розробили нормативні документи, подали на розгляд Кабміну, і перелік був прийнятий. Необхідно ще прийняти ряд нормативних документів, які закінчують процедуру затвердження, і тоді почнеться процедура закупівлі,
– наголосив Максим Степанов.
Степанов нагадав, що медикаменти в Україні закуповують за двома напрямками: через міжнародні організації і через Державне підприємство Медичні закупівлі.
На закупівлю ліків передбачено близько 10 мільярдів гривень в бюджеті 2020 року. Стосовно медикаментів, які використовуються у цьому році, вони були закуплені за кошти 2018 і 2019 років.
Через це блокування люди можуть залишитися без вакцин та необхідних препаратів.
Мовиться про вакцини для проведення щеплень, антиретровірусну терапію для людей з ВІЛ, ліки для людей з туберкульозом, гепатитами В і С, з онкологічними та серцево-судинними захворюваннями та багатьма іншими хворобами. Загалом блокується 38 напрямків.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.