Головним відкриттям у дослідженні є оцінка функціональних зв'язків окремих областей мозку. Вчені знали, що зміни у функціональній області можуть бути ознакою депресії, порушень харчової поведінки, шизофренії та інших розладів.

До теми Як швидше запам'ятовувати: назвали простий спосіб

Деталі дослідження

Команда вивчила три функціональні області мозку, які беруть участь в контролі емоцій, уваги, пізнанні та інших процесах у дітей в перший місяць життя.

Дослідники намагались з'ясувати варіативність цих зв'язків, а також їх вплив на темперамент немовляти. Для цього вони використовували інфрачервону спектроскопію, а також анкетування батьків для оцінки темпераменту дитини.

Результати дослідження

Тобто нейронні зв'язки в мозку, що визначають характерні риси особистості, вже присутні з народження і унікальні для кожної людини.

Зокрема, незабаром після народження у дітей був виражений тісний зв'язок між лобовою та тім'яними областями мозку. Дотепер не було доказів, що вона розвивається на такій ранній стадії.

Є низка психічних розладів, які пов'язані з відмінностями в функціональних зв'язках мозку, однак поки не ясно, чи може виявлена ​​кореляція між ними і поведінкою прогнозувати довгострокові результати розвитку людини, зокрема, поведінку і хвороби,
– заявили автори.

Тепер вчені хочуть з'ясувати, чи має ця кореляція критичне значення для прогнозування ризиків.