Нові обмеження у вівторок 26 жовтня ввели, коли Китай повідомив про 29 випадків нових внутрішніх інфекцій, включаючи шість випадків у Ланьчжоу, столиці північно-західної провінції Ганьсу.

Також на тему: Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

Обмеження в Китаї

Влада також суворо контролюватиме в’їзд та виїзд з міста. Рух автобусів та таксі в місті вже зупинили, а державні ЗМІ повідомили у вівторок, що на вокзалі Ланьчжоу зупинили понад 70 поїздів, включаючи ключові маршрути до таких великих міст, як Пекін та Сіань.

Представник авіакомпанії China Southern Airlines повідомив журналістам, що всі рейси між Пекіном і Ланьчжоу також скасували, і наразі влада не вказувала можливу дату відновлення авіасполучення.

Джерело спалаху

Фахівці з громадського здоров’я пов’язують цей спалах із групою внутрішніх туристів, які поверталися зі Шанхая додому до різних провінцій. Від 17 жовтня в країні зафіксували всього 198 випадків захворювання. 39 з них припадають на місто Ланьчжоу.

Людей, які не дотримуються урядових інструкцій, зазвичай відстороняють від займаної посади або карають виправними роботами.

Коронавірус в Китаї

  • Перший спалах коронавірусу стався в Китайському місті Ухань ще в грудні 2019 року.
  • Про походження вірусу досі тривають суперечки.
  • Експерти звинувачують владу Китаю, що вони пізно повідомили про спалах невідомої хвороби. Це могло б вплинути на розвиток пандемії у всьому світі.
  • У спільному звіті ВООЗ і Китаю, опублікованому в березні за підсумками місії ВООЗ до Уханю у 2021 році, зазначалося, що найбільш вірогідний сценарій появи COVID-19 – перехід захворювання від кажанів до іншої тварини, яка пізніше заразило людей.
  • Натомість наприкінці липня 2021 року Китай заявив, що не допомагатиме ВООЗ з дослідженнями, оскільки лава ВООЗ Тедрос Гебреїсус допустив "формулювання, які не поважають науку" та "політизують" тему.