Про це пише Укрінформ.

Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

"Щоб не допустити поширення інфекції, регіональна комісія з подолання надзвичайних ситуацій ухвалила рішення запровадити заборону на проведення всіх культурно-масових заходів у Гагаузії із залученням великої кількості людей. Виконком автономії разом з Міністерством охорони здоров'я Республіки Молдова докладає всіх зусиль, щоб запобігти поширенню кору в автономії", – розповіла Влах.

Водночас вона додала, що у регіоні наразі зареєстровано близько 149 випадків захворювання на кір – переважно це діти із сіл Бешгиоз, Копчак, Казаклія та з міста Вулканешти, однак є випадки й у інших населених пунктах і також зафіксовано захворювання на кір у дорослих.

Крім того, керівник Гагаузького автономно-територіального утворення закликала мерів сіл і міст скасувати святкування Храмів і проведення концертів, включно з Фестивалем гагаузького костюму, який повинен був пройти у Вулканештах 26 серпня.

Також вона звернулася до всіх батьків з проханням до початку навчального року подбати про вакцинацію дітей, інакше їх не буде допущено до занять.

Додамо, раніше, за підсумками екстреного засідання республіканської комісії з охорони здоров'я, у Молдові було оголошено помаранчевий рівень небезпеки поширення кору. Перший масовий випадок захворювання було зафіксовано в одному із дитячих таборів відпочинку в Унгенському районі, де відпочивали діти з півдня Молдови.

Нагадаємо, за даними Міністерства охорони здоров’я, загалом з початку року в Україні на кір захворіли майже 29 тисяч осыб, і більшість з них – діти.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.