Геномний тест, який визначає схильність до інфаркту, коштуватиме трохи більше 50 доларів, тому для більшості він буде доступним, передає ВВС.
Читайте також: Нейромережа передбачила ріст і розвиток людини по ДНК
Зі слів науковців, результати тестування допоможуть з'ясувати, чому люди з відсутністю очевидних факторів ризику (підвищений вміст холестерину у крові) можуть мати інфаркт.
Генетичний тест можна буде зробити у будь-якому віці, оскільки ДНК людини не змінюється впродовж життя. Тому, теоретично, діти також зможуть проходити тест.
Для дослідження використовують зразки крові, але можна використати навіть слину з ротової порожнини. Тест розробили після аналізу геномної інформації півмільйона людей віком від 40 до 69 років, яка є у британському біобанку (UK Biobank). При цьому 22 тисячі з них мали ішемічну хворобу серця.
Провідний дослідник з Бейкерського інституту серця і діабету (Австралія) і Кембріджського університету доктор Майкл Іноє зазначив, що майже половина коронарних хвороб серця виникають через спадковість, інша половина – через нездоровий спосіб життя і навколишнє середовище.
Ми не брали до уваги генетичний компонент під час скринінгу. Ми взагалі не знали про генетичну складову,
– пояснив доктор Майкл Іноє.
20% відсотків учасників генного тесту, які розмістилися на початку "геномної шкали ризику", мають у 4 рази більший ризик отримати коронарну (ішемічну) хворобу серця (КХС), ніж 20% людей наприкінці цієї шкали.
Лише у Великобританії від серцево-судинних захворювань помирає понад 66 тисяч людей щороку. Перш, ніж у пацієнта з'являться симптоми, можуть пройти десятиліття, тому їх треба виявити раніше, що і може зробити генний тест GRS.
На думку британського професора з Лестерського університету Нілеш Самані, нова технологія допоможе лікарям розділяти пацієнтів на тих, кому додаткове втручання піде на користь і на тих, кому робити скринінг не треба.
Та перш, ніж тест впровадять у системі охорони здоров'я Британії, пройде багато часу. А поки можна працювати над точністю такого скринінгу.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.