Але ми не спостерігали відповідної активності в тестуванні, ізоляції та відстеження контактів, що є основою швидкого реагування, зазначив представник ВООЗ, не називаючи конкретних країн, пише CNBC.

Читайте також: В Україні підтвердили 14 хворих на коронавірус: серед них троє дітей

Глава ВООЗ підкреслив, що всі країни повинні мати можливість тестувати всіх потенційних носіїв коронавирусу. Неможливо боротися з пандемією наосліп. Необхідно знати, де відбувається зараження.

Тедрос Адханом Гебрейєс – гендиректор ВООЗ
“У нас простий заклик для всіх країн: тести, тести, тести. Перевіряйте кожен підозрілий випадок. Якщо аналізи позитивні, ізолюйте людей і шукайте тих, з ким вони контактували протягом двох днів до появи симптомів, і тестуйте їх теж”.

Що стосується лікування хворих, то в першу чергу слід надати допомогу пацієнтам з хронічними захворюваннями. Там де є така можливість, слід надавати допомогу людям з легкою формою перебігу інфекції у тимчасових медичних центрах, розгорнутих на стадіонах і в спортзалах. А лікарні звільнити для важких випадків.

І ще раз: тести, тести, тести. Це серйозна хвороба. Згідно з останніми даними, люди за 60 знаходяться в групі підвищеного ризику., але є смертельні випадки серед молоді, в тому числі, дітей,
– заяивив Гебрейєс.

Чи проводять тести на коронавірус в Україні

Примітно, що в Україні теж є проблема з тестуванням людей з підозрою на коронавірус. Відомо, що тест можуть провести лише, якщо пацієнт був за кордоном або контактував з хворим, у якого вже підтвердили діагноз. Інакше – усім відмовляють.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, що це надто дороге задоволення – "проводити тести на коронавірус усім охочим". Та запевнив, що МОЗ діє згідно з вказівками ВООЗ. Втім, нове звернення Всесвітньої організації охорони здоров'я свідчить про інакші рекомендації.

Наразі в Україні 14 підтверджених випадків захворювань на коронавірус Covid-19. В Чернівецькій області – 10 хворих, в Житомирській – 1, Київській області – 1 та в місті Київ – 2 підтверджених випадки.


Як не захворіти на коронавірус/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.