А у велосипедних столицях Європи – Данії, Німеччини та Голландії – 30%. У німецькому Фрайбурзі навіть є престижний житловий район, де заборонено користуватися автомобілем, але можна пересуватися на двоколісному.
Читайте також: Інститут просвіти. "П'яні вбивства" на дорогах України: масштаби лиха у цифрах
Велосипеди на піку популярності, затятих роверистів не бракує навіть серед політиків – Джордж Буш-молодший, Ніколя Саркозі, Девід Кемерон та інші.
Політики також пересідають на велосипеди
Список можна продовжувати і не дивно, адже цей транспорт корисний для довкілля, вашого здоров’я і навіть гаманця. Він не забруднює повітря і не створює шуму, а також тримає тіло у гарній фізичній формі, знижує ризики інфаркту, зміцнює спину та кістки. А ще добре розвантажує вулиці від міського транспорту, з ним не стоїш у заторах і з паркуванням не такий клопіт.
Велосипеди корисні для здоров'я
Велосипедисти повноправні учасники дорожнього руху, тротуарами дозволено їздити лише малюкам до 7 років, від 7 до 14 обирати тільки велодоріжки, а далі – дорога.
Де можна їздити велосипедом у різному віці
Крути педалі та пам’ятай, що ровери повинні бути обладнані світловідбивачами, а для руху вночі ще й фарами. Перед кожним виїздом перевіряй справність гальм. А помітний здалеку одяг та шолом – головні атрибути безпечної велоподорожі. Окуляри та рукавички теж будуть не зайвими.