Хвороба Паркінсона – це захворювання, при якому у мозку не вистачає дофаміну через поступову смерть певних нейронів, пише Meduza.
Читайте також: Як зрозуміти, що в людини деменція
Чому виникає хвороба Паркінсона?
Спадковість відіграє важливу роль, у 10-15% людей з хворобою Паркінсона є близький родич з таким захворюванням. Також є деякі можливі фактори ризику із зовнішнього середовища.
Найбільше даних про те, що хвороба Паркінсона частіше зустрічається у людей, які вживають велику кількість молочних продуктів, і у людей, які піддавалися впливу пестицидів (мова не про погано помиті яблука, а про більш серйозний вплив).
Як запобігати хворобі Паркінсона, лікарі поки не знають, але деякі дослідження показують, що люди, які регулярно роблять аеробні фізичні вправи й ті, хто вживає кофеїн, хворіють рідше.
Хвороба Паркінсона може мати різні ознаки
Як відрізнити хворобу Паркінсона?
Зробити це не дуже просто, особливо на ранніх стадіях, коли симптоми ще не яскраво виражені й можуть приходити та зникати. У хвороби Паркінсона багато симптомів, і її прояви в однієї людини можуть бути зовсім не такими, як в іншої.
Тому діагноз ставиться саме на підставі симптомів – проста магнітно-резонансна або комп'ютерна томографія не може підтвердити діагноз. Дослідження можуть призначити лише для того, щоб виключити інші захворювання.
Хворобу Паркінсону найчастіше діагностують у старше 55 років. Причому обов'язково повинні бути уповільнені рухи. Другим обов'язковим симптомом буде тремор або скутість рухів. Лікаря насторожить також, якщо є інші прояви хвороби (їх, до речі, досить багато): нестійкість, погіршення або втрата нюху, депресивний стан, безсоння.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.