Про новий підхід до лікування коронавірусу у медзакладах на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
Читайте також Ляшко назвав єдину область, у якій немає випадків коронавірусу
Ми передбачаємо впровадження "клінічного сортування", тобто госпіталізувати до лікарні повинні хворих середнього і тяжкого ступеня перебігу хвороби,
– зазначив Ляшко.
За його словами, ті, хто переносить коронавірус в легкій формі, лікуватиметься в амбулаторних умовах під наглядом.
При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю.
Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.
Симптоми середньо-тяжкого і тяжкого перебігів хвороби:
Ядуха, утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми, кровохаркання, шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).
Для цього МОЗ рекомендує такі заходи:
- посилити центри первинної медико-санітарної допомоги;
- залучити фахівців інших спеціальностей, оскільки "саме медик може прийняти рішення щодо критеріїв госпіталізації й вирішити необхідність перебування хворого в стаціонарі або продовжити лікування вдома".
Коронавірус в Україні: основне
- Станом на ранок 29 березня в Україні зафіксували 418 випадків зараження коронавірусом. Померли 9 людей, одужали – 5.
- Найбільше випадків зафіксували у Києві, а також у Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Київській та Черкаській областях. Наразі єдиною областю, де немає зареєстрованих випадків недуги, залишається Миколаївська.
- 12 березня Україна ввела карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
- 25 березня Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію по всій Україні.
Як відрізнити коронавірус від схожих інфекцій / Інфографіка 24 каналу