Про новий підхід до лікування коронавірусу у медзакладах на брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Читайте також Ляшко назвав єдину область, у якій немає випадків коронавірусу

Ми передбачаємо впровадження "клінічного сортування", тобто госпіталізувати до лікарні повинні хворих середнього і тяжкого ступеня перебігу хвороби,
– зазначив Ляшко.

За його словами, ті, хто переносить коронавірус в легкій формі, лікуватиметься в амбулаторних умовах під наглядом.

При цьому лікарі забезпечують постійний контроль поточного стану пацієнта і його контактних осіб за телефоном та можуть здійснювати виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю.

Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене, якщо пацієнт перебуває в групі ризику щодо розвитку ускладнень або має симптоми, що характеризують середньо-тяжкий і тяжкий перебіг.

Симптоми середньо-тяжкого і тяжкого перебігів хвороби:

Ядуха, утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми, кровохаркання, шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея); зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Для цього МОЗ рекомендує такі заходи:

  • посилити центри первинної медико-санітарної допомоги;
  • залучити фахівців інших спеціальностей, оскільки "саме медик може прийняти рішення щодо критеріїв госпіталізації й вирішити необхідність перебування хворого в стаціонарі або продовжити лікування вдома".

Коронавірус в Україні: основне

  • Станом на ранок 29 березня в Україні зафіксували 418 випадків зараження коронавірусом. Померли 9 людей, одужали – 5.
  • Найбільше випадків зафіксували у Києві, а також у Чернівецькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Київській та Черкаській областях. Наразі єдиною областю, де немає зареєстрованих випадків недуги, залишається Миколаївська.
  • 12 березня Україна ввела карантин, щоб зупинити поширення коронавірусу. Він мав тривати до 3 квітня, але уряд продовжив обмеження до 24 квітня.
  • 25 березня Кабмін запровадив надзвичайну ситуацію по всій Україні.

Коронавірус
Як відрізнити коронавірус від схожих інфекцій / Інфографіка 24 каналу