Нині в Україні без інсуліну не можуть 200 тисяч людей. Їхній організм просто його не виробляє. Тож через затримку у проведені тендерів пацієнтам доводиться купувати ліки власним коштом, потім же ці гроші повернути неможливо.

Хворих на діабет в Україні щороку більше. Нині лише зареєстрованих з різними формами — понад мільйон. Українці схильні до цієї недуги більше, ніж інші нації. І найстрашніше — на початку хвороба без симптомів. Відтак, єдиний спосіб не прогавити початок недуги — постійно перевіряти цукор в крові.

Діти, внуки, правнуки тих людей, які пережили голод — схильні до цукрового діабету другого типу. На жаль, єдиною європейською країною яка пережила голод, якщо не вважати воєнні роки, була Україна,
— пояснив доктор медичних наук, завідуючий кафедрою діабетології НАН Борис Маньковський.

Вимірювати рівень цукру Тетяні потрібно кілька разів на день. Окрім глюкометра, ще потрібні спеціальні картриджі. А це — 600 гривень на місяць. Відтак, жінка купувати може їх рідко. Адже ще з півтисячі потрібно на таблетки. Держава фінансує лише тих, хто має складнішу форму, і сидить на інсуліні. Як чоловік Тетяни. Йому виписали вітчизняний. Щоб отримати більш ефективний імпортний — треба лягти в стаціонар.

Проте, навіть вітчизняний через нинішню систему тендерних закупівель часто доводиться купувати самостійно. Такі витрати держава не компенсує. У МОЗ втішають, що з 1-го січня ця система має запрацювати. Проте, знову ж таки поширюватиметься лише на вітчизняний препарат.

Читайте також: Студенти-медики звинувачують у корупції Національний медуніверситет

Шприц з інсуліном пані Людмила носить у своїй сумочці уже 15 років. Їй лікар виписує імпортний. За нової системи доведеться доплачувати різницю із вартістю вітчизняного. Для цієї жінки це не критично. Краще всіх забезпечити вітчизняним інсуліном, хоч і гіршої якості, аніж мізерний відсоток людей імпортним, вважають у діабетичній асоціації.

Автор сюжету — Олександра Ревуцька.

До слова, у жовтні в Україні щеплення від поліомієліту зробили понад мільйону дітей.