Цікаво, що хоч сексуальна поведінка людини вивчається давно, звуки, що супроводжують близькість, залишилися погано задокументованими. Щоб це виправити співробітник відділу когнітивних наук факультету філософії Лундського університету Андрій Анікін скористався сайтом orgasmsoundlibrary.com, на якому люди діляться аудіозаписами, зробленими під час сексу або мастурбації.

Також на тему Правило трьох побачень: коли ж потрібно переходити до сексу

Нове дослідження сексу

Цей амбітний аналіз включав понад 3500 файлів. Після ретельної фільтрації за довжиною та ступенем шуму, дослідник відібрав 2239 аудіозаписів, які є справжніми звуками сексуальних епізодів, загальною тривалістю близько 34 годин.

Серед цих записів були як чоловічі (289), і жіночі (1950) голоси. Дослідження включало аналіз як акустичних параметрів цих звуків, так і оцінку їхнього сприйняття слухом. Для останнього етапу понад 100 добровольців віком від 18 років погодилися взяти участь в онлайн-оцінці людських звуків, що виникають під час сексу.

На аудіозаписах, більшість звуків були класифіковані як стогін, кректання і зітхання, тоді як мова і мінімально вербалізовані вигуки були досить рідкісними. Аналіз звуків показав, що зі збільшенням збудження учасники записів, незалежно від статі, видавали звуки, які ставали більш тривалими, гучними, високими та хаотичними. Ці зміни свідчать про втрату контролю за вокалізацією в момент збудження.

Жінки та чоловіки однаково галасливі під час сексу

Хоча 26% звуків, що видаються жінками, мали тон А4, рівний 440 герців, тільки 1,2% з них одночасно тривали більше однієї секунди і досягали висоти С5 (близько 520 герців). Крім того, надмірно гучні та тривалі звуки сприймалися на слух як перебільшені та підроблені.

Істотних відмінностей між чоловіками та жінками за тривалістю, протягом якого вони не мовчали під час сексу, не виявилося. Щоправда, автор роботи виявив, що жінки починали стогнати раніше, а чоловіки частіше видавали звуки у момент оргазму.