Про це у коментарі сайту "24" розповів еколог, координатор хімічних програм екологічної організації "МАМА-86" Денис Павловський.

За словами еколога, при спалюванні палива дійсно виділяється великий спектр органічних сполук, в тому числі і формальдегіди.

Робити здогадки про те, чи буде повітря забруднене, чи буде їх показник перевищувати норму, чи ні, зарано. Про це можна буде говорити лише після того, як відповідні показники будуть зафіксовані санітарно-епідеміологічною службою. Але, дійсно, тисячі хімічно-небезпечних сполук зараз висять у нашому повітрі,
— сказав він.

При цьому, за його словами, остаточні наслідки пожежі будуть залежати від того, яким є точний склад хімічно-небезпечних компонентів у повітрі.

Наслідки можуть бути непередбачуваними – починаючи від подразнення дихальних шляхів, закінчуючи важкими проблемами зі здоров’ям. У першу чергу такі речовини є дуже небезпечними для алергіків,
— сказав Павловський.

Нагадаємо, раніше директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко зауважив: "Величезна кількість формальдегідів, різних суспензій, сажі вкинуто і в без того брудну атмосферу Київщини. Люди дихають. Люди тепер будуть хворіти, насамперед, раковими захворюваннями, легеневими".

Також повідомлялося, що міська рада Василькова рекомендує вивезти з міста дітей і вагітних жінок через пожежу на нафтобазі під Києвом.

Довідка: Формальдегід – це подразнюючий газ, що викликає дегенеративні процеси в паренхіматозних органах (печінка, підшлункова залоза, слинні залози, легені, нирки, статеві залози і деякі інші), пошкоджує шкіру. При роботі з ним для індивідуального захисту слід застосовувати фільтруючий промисловий протигаз марки А та герметичні захисні окуляри.