Хоча ми не до кінця розуміємо, чому деякі з нас базікають під час нашого сну, експерти в галузі охорони здоров'я кажуть, що здебільшого турбуватися про це не варто. Цей розлад нещодавно навіть перекваліфікували у звичайне явище.

Цікаво Про що думає мозок під час сну: вчені розкрили таємницю

Чому ми можемо розмовляти уві сні

Ребека Робінс, інструктора з медицини в Гарвардській медичній школі розповіла, як можна цьому запобігти та краще висипатись. За її словами, генетика або збільшення споживання алкоголю можуть зіграти свою роль у цьому питання. Іншим важливим фактором є надмірний стрес.

Крім цього, більшість людей схильні формувати більш зв'язані речення в перші 2 цикли сну. Втім, переважно ніхто не пам'ятає, що розмовляв вночі. Вчені кажуть, що турбуватися з цього приводу є мало причин. Але оскільки мозок працює на дуже високому рівні, ви можете не виспатися і прокидатись втомленим.

Як запобігти цим розмовам

Розмова в сні, як правило, не шкідлива й не пов'язана з якимись психічними чи фізичними проблемами. Але ви можете сказати щось незручне або виказати секрети, якщо спите не самі. Ось кілька порад, які пропонують лікарі:

  • говоріть до вашого партнера під час того, як він розмовляє уві сні, а вранці розкажіть про цей діалог;
  • якщо ви виявили, що ваш партнер продовжує прокидатися під час вашої "нічної" розмови, спробуйте трохи змінити ваш спосіб життя: вживайте менше алкоголю, більше часу витрачайте на сон;
  • також важливо знайти способи зменшити стрес;
  • спробуйте не вживати кофеїн у другій половині дня;
  • лягайте спати та прокидайтеся приблизно в однаковий час щодня.

Читайте також Чи існує внутрішній "годинник" та як врешті виспатися: науковиці розкрили секрети сну

Коли звертатись до лікаря

Якщо ці поради не спрацюють, зверніться до спеціаліста зі сну по допомогу. Також небезпека з'являється тоді, коли нічна балаканина стає одним із симптомів інших розладів:

  • REM (швидкі рухи очей);
  • апное уві сні (зупинка дихання);
  • нічні жахи.

Іноді розмова уві сні може супроводжуватися іншими симптомами, такими як: сновидство, скрегіт зубів тощо. У випадку наявності таких симптомів, людині може знадобитися лікування.