За словами в.о. міністерки охорони здоров'я Уляни Супрун, перець чилі має зворотній ефект – він запобігає пошкодженню шлунку. Особливо тоді, коли приймаєте протизапальні нестероїдні препарати (наприклад, ацетилсалицилову кислоту) чи при інфекції Helicobacter pylori, яка часто є причиною появи виразки.

Читайте також: Вчені спростували популярний міф про каву

Червоний перець рекомендований і тим, хто страждає на панкреатит – він зменшує запалення. Його рекомендують включити у раціон при метаболічному синдромі.

Нині тривають дослідження протипухлинні властивості капсаїцину, який міститься у чилі.

Капсаїцин – що це?
Речовина, яка робить перець пекучим. Він діє на рецептори на поверхні різноманітних клітин – рецепторів болю, вистилки кровоносних судин, клітин бурого жиру та імунної системи. Далі подає сигнали всередині клітини, що, у свою чергу, впливає на поділ клітин, розвиток судин та обмін речовин.

Завдяки капсаїцину варіюється сприйняття гарячого і болю. Клітини звикають і стають нечутливими до справжніх больових сигналів. Саме через це, коли людина звикає до гострого, то хочу збільшувати його дозу. "Біль" від перцю впливає на виділення ендорфіну — гормону "щастя".

"Червоний перець — не ліки від раку чи панкреатиту. Але його можна їсти — дієтичні рекомендації при панкреатиті обмежують споживання алкоголю, жирної, солодкої і смаженої у фритюрі їжі, але радять овочі, фрукти і ягоди, в яких багато антиоксидантів", – зазначила Супрун.


Чилі – не ліки від всього, але він має чимало корисних властивостей

Серед інших корисних властивостей червоного перцю:

  • він вбиває три чверті патогенних бактерій в їжі;
  • є джерелом антиоксидантів – молекул, які сповільнюють старіння і пошкодження клітин, запобігають прогресу атеросклерозу та фотостарінню шкіри;
  • містить багато заліза, калію, денну норму вітаміну С та вітамін А, вітамін В6 і бета-каротин;
  • певною мірою запобігає передчасній смертності, серцево-судинним хворобам, раку, діабету, полегшує стан при астмі, нежитю та чесотці;
  • сприяє схудненню і зменшує апетит;
  • нормалізує обмін речовин при діабеті.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.