Заступник голови Івано-Франківської ОВА Віталій Ільчишин заперечив інформацію про заборону госпіталізувати чоловіків без погодження з військкоматами. Але на раді оборони регіону дійсно розглядали таке питання.

Дивіться також Чи можна обмежено придатним чоловікам видавати повістки та повторно відправляти на ВЛК

Як госпіталізуватимуть чоловіків на Івано-Франківщині

Як стало відомо, 13 червня рада оборони області ухвалила рішення, що чоловікам віком від 18 до 59 років не проводитимуть планові госпіталізації без дозволу військкоматів.

22 червня заступник голови Івано-Франківської ОВА Віталій Ільчишин пояснив, що ніякої заборони на планові госпіталізації для чоловіків зараз немає.

На раді оборони області справді розглядалося таке питання, підставою для якого був лист від ТЦК із відповідним запитом. Проте рада оборони не ухвалювала рішення про заборону на госпіталізацію. Було лише доручено опрацювати та підготувати своє рішення департаменту охорони здоров’я про заборону або ні. Наразі ніяких заборон на госпіталізацію немає,
– розповів Ільчишин.

За його словами, підставою для такого запиту від військкомату стало те, що деякі військовозобов’язані чоловіки звертаються в медзаклади з минулими хворобами і знаходять лазівки, щоб не йти на фронт.

"Жодних відмов від госпіталізацій на Прикарпатті немає, департамент охорони здоров’я не ухвалював таке рішення. Ми напрацьовуємо це питання з медзакладами, юристами, щоб ухвалити рішення, яке не порушуватиме конституційних прав і водночас допоможе ТЦК", – зазначив виконуючий обов’язки керівника департаменту охорони здоров’я ОВА Володимир Дзьомбак.

Що цьому передувало

  • Раніше начальник Коломийської РВА Любомир Глушков повідомляв, що у медичних закладах Івано-Франківської області тимчасово припинили планові госпіталізації військовозобов'язаних без погодження з територіальним центром комплектування.
  • Тобто тепер, якщо чоловік у віці від 18 до 59 років захоче лягти до лікарні, спершу потрібно буде узгодити з ТЦК.
  • До речі, 24 лютого 2022 року через воєнний стан всі медичні заклади країни призупинили планові операції та госпіталізації. Проте 20 березня 2022 МОЗ видало наказ, яким скасувало цю заборону.