Дослідники вважають, що бактерія допомогла жінкам доживати до менопаузи при здоровому глузді і завдяки цьому вони могли виховувати онуків. Вчені з Каліфорнійського та Прінстонського університетів (США) вирішили дізнатися, які особливості біології людини сприяють такому довгостроковому здоров'ю жінок.
Читайте також: Як шоколад впливає на мозок: нове дослідження
Мутація генів
Мутацію виявили в гені CD33 – рецепторі, що відтворюється в імунних клітинах. Вчені вважають, що вона виникла як адаптація до молекулярної мімікрії (здатність "копіювати" антигенну структуру макроорганізму). Зміни у гені нівелюють його взаємодію з бактерією, і імунітет може знову її атакувати.
Паралельно з цим мутації CD33 призвели до того, що він дозволив руйнувати пошкоджені клітини і бляшки в мозку. Чим вище експресія цього гена, тим краще він захищає від розвитку хвороби Альцгеймера.
Гонорея допомогла зменшити ризик деменції
Виходить, убезпечивши себе від гонореї, давні люди певною мірою вберегли себе і від старечої деменції. Такої мутації не було у неандертальців. Тому вчені припустили, що вона могла допомогти предкам людей краще адаптуватися до виховання життєздатного потомства. Наприклад, жінки почали жити довше і, ставши бабусями при здоровому глузді, доглядали онуків.