Пацієнти годинами чекають на госпіталізацію

За його словами ситуація "катастрофічна", зокрема, 10 березня, на вулиці Матейки пацієнти у машинах швидких чекали по дві години, аби їм виділили місце в медзакладі. Стан госпіталізованих був середньої важкості або важкий.

До теми За добу в Україні через COVID-19 госпіталізували понад 4 тисячі людей

Руслан Марцінків
“Ми бачимо, що місць не вистачає катастрофічно. І це вже ми заповнили центральну міську лікарню, міську лікарню № 1, заповнені повністю гінекологічні відділення пологового будинку, 40 місць на одному поверсі кардіоцентру… Ситуація дійсно є критичною”.

Пацієнтів змушені виписувати ще хворими

Мер Івано-Франківська наголосив, що через зростання госпіталізацій лікарі змушені виписувати ще хворих на COVID-19 пацієнтів, стан яких вдалося стабілізувати.

Марцінків зазначив, що ресурси міських лікарень вичерпалися, тому потрібно залучати обласні установи.

Руслан Марцінків
“Була ситуація кілька днів тому, коли повезли жінку в Заболотів, а там лікарня заповнена, потім в Коломию, там теж відмовили. Жінка, їдучи до Калуша, на жаль, померла”.

Головне про ситуацію з COVID-19 в області

  • Через складну ситуацію з коронавірусом та завантаженість в лікарнях, перших пацієнтів госпіталізовують у мобільний госпіталь, що на території Богородчанської лікарні.
  • Івано-Франківщина потрапила до червоної зони карантину ще 22 лютого. Відтак, в області діють жорсткі правила: не працюють ТРЦ, непродовольчі магазини, заклади громадського харчування, навчання відбувається дистанційно, заборонені масові заходи.
  • За даними РНБО, станом на 1 березня в області зареєстрували 70 956 випадків інфікування коронавірусом, з них 1323 – летальні. Одужали майже 52 тисячі людей. Від учора захворіли 533 мешкнці області.