Про це міністр охорони здоров'я сказав в ефірі авторської програми Олени Трибушної "Перші особи" на 24 каналі. Він розповів, що в програму медичної гарантії додали 34 мільярди гривень. Це для того, щоб зробити базовий рівень зарплати для лікаря 20 тисяч гривень, а для медичної сестри – 13 500 гривень і від цього рухатися далі.

Зверніть увагу В Одесі медики перекрили дорогу і вимагали виплату зарплат: промовисте відео

Заклали фундамент зростання заробітних плат, – Ляшко

"Ми не просто даємо, як це було раніше, через тарифну сітку. Ми даємо через тариф. Тобто ці 20 тисяч і 13 500 гривень прийдуть до лікаря через надання медичної послуги, до закладу охорони здоров'я. В закладі – вже буде заробітна плата", – сказав міністр.

Пріоритетом 2022 року ми для себе визначили забезпечення ринкових заробітних плат, потім будемо йти до гідних зарплат медичних працівників,
– заявив Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко зазначив, що зарплата лікарів на ринку в середньому була 500 доларів, у медичної сестри – у два рази менша. Тому в Україні наразі заклали ринкову й вона збільшується, але, наголосив міністр, повинна бути гідною.

Читайте також Шкільні медсестри можуть отримувати 13 тисяч гривень зарплати, – Гришина

"Престижність професії лікаря повинна відчуватись у діях влади. Тому ми закладаємо сьогодні зростання заробітних плат з подальшим його збільшенням. Ми заклали фундамент", – сказав міністр охорони здоров'я.

Інтерв'ю Віктора Ляшка програмі "Перші особи" на 24 каналі: дивіться відео

Плани щодо закупівлі обладнання

Також він зазначив, що у планах – інфраструктурні зміни. Вони розпочнуться у 2022 році і закінчаться до кінця 2023 року, мовиться як про будівництво, так і про технічне переоснащення.

Закладені гроші як для фінансового кредитних угод, так і для прямих закупівель медичного обладнання. За словами глави МОЗ, мовиться про великогабаритне дороге обладнання, зокрема:

  • лінійні прискорювачі;
  • МРТ (магнітно-резонансна томографія);
  • КТ (комп'ютерна томографія).


Основні показники держбюджету-2022 / Інфографіка 24 каналу