Люди ЛГБТ-спільноти були фактично невидимі у великих вибірках статистики, через що соціологи не могли робити однозначних висновків про масштаби дискримінації в різних сферах життя. За останні 10 років ситуація змінилась – національні соцопитування в США накопичили досить великий обсяг даних з урахуванням сексуальної орієнтації.
До теми Держкіно виділило 20 мільйонів гривень на перший фільм про ЛГБТ з Ахтемом Сеітаблаєвим
Доцент з Університету Нотр-Дам Джоел Міттльман проаналізував архів одразу чотирьох опитувальників. Підсумки аналізу вищої освіти виявились великим сюрпризом для соціолога. До прикладу, із середини 20 століття жінки почали "відвойовувати" у чоловіків успіхи в академічній сфері. На сьогодні співвідношення дівчат та юнаків в американських коледжах становить приблизно 60/40. При цьому жінки демонструють у середньому кращу успішність і частіше за чоловіків здобувають вищу освіту.
Але додавання чинника сексуальної орієнтації цікавим чином змінює картину.
Так, найбільш високоосвічена категорія американців серед усіх етнічних груп – гомосексуальні чоловіки:
- Приблизно 52% з них мають ступінь бакалавра, що в порівнянні з усіма дорослими в країні виглядає навіть аномально (у США бакалаврат закінчили лише 36% повнолітнього населення).
- При цьому кількість геїв з науковим ступенем удвічі вища, ніж кількість гетеросексуальних чоловіків (6% проти 3%).
А якщо розглядати геїв із США як окрему групу населення Землі, то за рівнем вищої освіти вони випереджають навіть мешканців Люксембургу, де бакалаврат або магістратуру закінчили 46,6% мешканців.
Як орієнтація може впливати на навчання
Але чому лесбійки удвічі частіше за гетеросексуальних жінок кидають коледж – невідомо. Міттльман поки що наважується робити лише обережні припущення. На його думку, перевага геїв над гетеросексуалами у навчанні може бути зумовлена гіперкомпенсацією соціального несхвалення їхньої орієнтації. До прикладу, щоб заробити заохочення та визнання з боку викладача чи наставника. Чому для жінок все навпаки вчений поки що не готовий сказати.
Окрім цього, залишається не зовсім зрозумілий вплив бісексуальності на освіту.