Випадки невідомого гепатиту
Станом на 21 квітня 2022 року у 12 країнах було зареєстровано 169 випадків гострого гепатиту невідомого походження. В Україні такі випадки наразі не зафіксовані. Гепатит виявили у дітей віком від 1 місяця до 16 років. 17 дітям (приблизно 10%) знадобилася трансплантація печінки. Одна дитина померла.
Читайте також: Чому інколи болить не там, де нам відчувається та чим це небезпечно
Звідки взявся гепатит невідомого типу
Вчені запустили міжнародне розслідування, щоб з'ясувати причини виникнення нового гепатиту. Ось які гіпотези вже не підтвердились:
- новий гепатит не пов'язаний із вакцинацією проти коронавірусу. Відомо, що хворі діти були невакциновані;
- немає жодного зв'язку з парацетамолом, передозування якого може спричинити печінкову недостатність;
- лабораторні дослідження виключили вірусні гепатити типів А, В, С, D та Е у всіх випадках.
За даними ВООЗ, аденовіруси 41 типу виявили у 74 випадках гепатиту. SARS-CoV-2 ідентифікували у 20 випадках. У 19 осіб виявили одночасно дві інфекції SARS-CoV-2 та аденовірус 41-го типу.
Хоча аденовірус зараз вважається провідною теорією, він не повністю пояснює тяжкість клінічної картини. Аденовіруси – поширені патогени, вони зазвичай викликають інфекції, яких організм самостійно виробляє імунітет.
Вчені припускають, що новий гепатит міг з'явитися в результаті комбінації аденовірусу з іншим фактором, який зробив його сильнішим. Вони зазначили, що для підтвердження теорій та збору інформації потрібен час.
Симптоми нового гепатиту
- пожовтіння білої частини очей чи шкіри – жовтяниця;
- темна сеча;
- фекалії сірого кольору;
- свербіж шкіри;
- біль у м'язах та суглобах;
- висока температура;
- постійне почуття втоми;
- втрата апетиту;
- біль в животі.
ВООЗ поки що не рекомендує жодних обмежень. Але як під час поїздок, так і без них батькам та опікунам варто бути уважними до симптомів гепатиту. При появі варто звернутися за медичною допомогою.