Дослідники проаналізували дані 465 пацієнтів, які були госпіталізовані до лікарень по всьому світу. Вони виявили, що прийом гепарину у високих дозах знижував смертність серед пацієнтів з середнім перебігом хвороби від усіх причин на 78%.

Цікаво Китаєць створив у себе вдома ліки для смертельно хворого сина

Гепарин – що це за препарат

Це універсальний антикоагулянт прямої дії, який запобігає утворенню тромбів.
  • Терапевтичні дози гепарину використовуються при тромбозі глибоких вен або тромбоемболії легеневої артерії.
  • Профілактичні дози використовують для запобігання згортання крові пацієнтів, які перебувають на амбулаторному лікуванні.

Наше дослідження підтверджує, що терапевтичні дози гепарину корисні для пацієнтів, які перебувають в палаті з COVID-19, але інші дослідження показують, що він може бути шкідливим для пацієнтів, яким необхідна інтенсивна терапія,
– заявив керівник дослідження Петер Юні.

Чому гепарин може бути корисним при COVID-19

Відомо, що коронавірус викликає посилене запалення й згортання крові в кровоносних судинах, що часто призводить до важкого перебігу хвороби й навіть смерті.

Вчені з Дослідницького центру прикладної охорони здоров'я лікарні Святого Михайла сподіваються, що їхнє дослідження зробить внесок у зміну рекомендацій по лікуванню пацієнтів з COVID-19. Гепарин – недорогий та доступний препарат. Особливо він може бути важливим для лікування хворих в регіонах з низькими темпами вакцинації.

Міжнародна група дослідників продовжить збирати та аналізувати дані щодо лікування інфікованих SARS-CoV-2.