Але навіть це не виправдовує лікарів, які виписують такі препарати своїм пацієнтам, розповів терапевт, кардіолог та дієтолог Філіп Кузьменко.

Читайте також: Як часто можна пити знеболювальні

Основна мета фармацевтичних компаній – це прибуток. Але якщо препарат комусь нашкодить – у них з'являться проблеми. Якщо зробити препарат, який ні на що не впливатиме, а просто буде виходити з кишечника природним чином – у нього побічних ефектів не буде.

Кожен дієвий препарат неминуче впливає на метаболізм, щоб якось його змінити, що вже викликає ймовірність розвитку побічних ефектів. Але навіть такі ліки переважно мають побічний ефект – алергію. Її ставлять майже завжди, тому на неї не варто звертати увагу.

"Фуфломіціни" або не мають побічних ефектів, або вказують лише ймовірність виникнення алергії чи кропив'янки.

Як зазначила провізорка Ольга Мельник, надписи: "не є лікарським засобом", "біологічно активна добавка", "комплексний засіб", "гомеопатичний засіб", "натуральна добавка", "ноотропний засіб" виробники навчились ховати в найнепомітнішому місці, але якщо ви таки його помітили – це точно фуфломіцин.

Зверніть увагу на дії, які обіцяє препарат, адже там не повинно писати наступного:

  • Виводить токсини;
  • Нормалізує "щось";
  • Сприяє "чомусь";
  • Покращує "щось";
  • Підвищує "щось";

В цих словах немає ніякої конкретики, як наприклад, "діє на гладенькі м’язи артеріальних та венозних судин".

Запам'ятайте, що фуфломіцини не мають дослідженої фармакодинаміки. Ви можете легко перевірити засіб в авторитетних джерелах, але зауважте, що перевіряти потрібно не по назві засобу, а по діючій речовині.

Якщо не знаєте, яким джерелам довіряти, зайдіть на Cochraine, сайт ВООЗ, FDA.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.