Як відбувалося дослідження

Дослідження почалося в США в 1996 році. У ньому взяли участь 1700 жінок, середній вік яких становив 45 років на момент початку наглядового періоду. Когнітивні здібності учасниць перевірялися на планових прийомах у лікаря тестуванням за трьома ключовими напрямками: швидкість пізнавальної обробки, вербальна пам'ять, тобто здатність згадати почуте, і робоча пам'ять – здатність комбінувати різну інформацію.

Також на тему: Під час пандемії сильно зросла кількість мертвонароджених та материнської смертності

Як з віком зменшуються когнітивні здібності

За 21 рік спостережень:

  • швидкість пізнавальної обробки інформації у жінок знизилася в цілому на 8% або на 0,4% в рік;
  • динаміка погіршення вербальної й робочої пам'яті виявилася повільнішою: 4% і 3% відповідно.

Фізичні навантаження не допоможуть

Після коригування даних з урахуванням різних факторів ризику когнітивного старіння вчені зробили головне відкриття: немає ніякого зв'язку між фізичною активністю і когнітивними здібностями.

Автори зазначили, що більшість доказів гіпотези про те, що фізичні вправи сприяють поліпшенню когнітивних функцій, отримані з короткострокових досліджень, які почалися в старшому віці учасників. Однак тривалі спостереження, в яких відстежується динаміка зміни пам'яті починаючи з середнього віку, дозволяють краще оцінити цей зв'язок.

При цьому нове дослідження не відповідає на питання, чи може збільшення фізичної активності вплинути на когнітивні здібності.