Вважають, що худі люди мають пришвидшений обмін речовин, адже, що і скільки б вони не їли, жодної різниці на вагах не помітно.

Насправді науковці з університету Оттави запевняють, ключовою для метаболізму є кількість наших м’язів. Тобто обравши 2-х людей з одинаковою вагою, швидший обмін речовин буде в того, хто частіше ходить до спортзалу. Тому так важливо поруч з дієтою вводити і силові навантаження.

Міф другий: якщо пропускати прийоми їжі, то метаболізм буде сповільнюватися. Ця думка тривалий час була популярна, тож чимало людей почали їсти часто, але невеликими порціями. Насправді ж для метаболізму важливіше скільки і що саме ви їсте. Тобто, якщо це буде 2 тисячі калорій рису з салатом, то не важливо, чи з’їсте ви його за один раз чи за декілька.

Третій міф. Усе, що ви з’їсте пізно ввечері, перетвориться на жир. І від цієї теорії поступово починають відмовлятися. Натомість американські науковці вивели нову формулу: їжте лише протягом 12 годин. Тобто якщо ви поснідали о 10 ранку, то ще ввечері о 10 можете сміливо сідати за стіл.

І найпоширеніший міф — ми не здатні контролювати обмін речовин. Перший пункт вказав на важливість м’язів. Та є ще кілька секретів. Головний із них – сон. Він впливає не лише на настрій та продуктивність, а й знижує рівень цукру, від цього менше бажання їсти. Другий секрет – вода. Більше п’єте, більше калорій спалюєте. І третій — протеїн. Науковці запевняють: ті, що споживають протеїн, спалюють найбільше калорій навіть під час відпочинку.