Таку заяву зробили генетики Інституту молекулярних біологічних наук та Інституту мозку Квінсленда в Австралії, пише Science Alert.

Читайте також: Віагра може врятувати від смертельної хвороби: дослідження науковців

Науковці знайшли в ДНК людини маркери еволюційних змін. Вони вивчили геномні дані понад 125 тисяч осіб і помітили еволюційні відмінності між поколіннями.

Вони досліджували 28 генів, пов'язаних з: облисінням у чоловіків, віком жінки при перших менструаціях, першими пологами і менопаузою, мінеральною щільністю п'яти, силою перейм і розмірами тазостегнового суглоба у жінок та інше.

Під час дослідів генетики помітили відмінності між поколіннями. Вони виявили ознаки видалення шкідливих варіантів генів, зокрема, пов'язаних з серцево-судинною та репродуктивною функціями.

Зміни генів серцево-судинної функції були пов'язані з розміром талії та співвідношенням талії і стегон, а надлишок жиру навколо талії був суттєво пов'язаний з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань. Тобто, люди з цією ознакою частіше вмирають у більш ранньому віці, відповідно, ця ознака буде зустрічатися у генах все рідше.

Серйозні зміни між поколіннями також було виявлено у жінок під час менопаузи, під час перших менструацій і перших пологів.