Дослідження провели вчені з Інституту онкології Хантсмана при Університеті штату Юта, Медичної школи Спенсера Фокса Еклза та Медичної школи Чобаняна та Аведісяна при університеті Бостона.
Також на тему Чому потрібно захищати груди від спеки та сонця: поради лікарки, які мають знати усі жінки
Нове дослідження ендометріозу
Попередні роботи показали причинно-наслідковий зв'язок між ендометріозом та раком яєчників. А в новому дослідженні вчені вперше змогли проаналізувати показники захворюваності на різні типи ендометріозу та підтипи раку яєчників. У дослідженні взяли участь понад 78 000 жінок з ендометріозом.
Жінки з ендометріозом мали у 4,2 раза більший ризик раку яєчників, ніж жінки без ендометріозу. Жінки з ендометріомами яєчників та/або глибоким інфільтруючим ендометріозом, порівняно з відсутністю ендометріозу, мали у 9,7 раза більший ризик. Асоціації між підтипами ендометріозу та гістотипами раку яєчників були набагато сильнішими для раку яєчників типу I (ендометріоїдний, світлоклітинний, муцинозний та серозний низького ступеня злоякісності) порівняно з раком яєчників типу II (серозний високого ступеня злоякісності).
Що таке ендометріоз
Це поширене гінекологічне захворювання, при якому клітини ендометрію починають рости не тільки всередині матки, а й за її межами. За даними ВООЗ, захворювання проявляється у трьох основних формах.
Поверхневий ендометріоз переважно спостерігається на слизовій оболонці навколо тазової порожнини. Більш важкі форми зустрічаються у вигляді кіст усередині яєчників, які називають ендометріомами, і у вигляді глибокого інфільтруючого ендометріозу, який вражає яєчники, сечовий міхур та кишківник. Ця патологія часто призводить до хронічного болю та безпліддя.