Крім того, для виїзду за кордон із такими ліками необхідно буде мати е-рецепт та інформаційну довідку від лікаря з підписом і печаткою. У Міністерстві охорони здоров'я пояснили інші важливі моменти, які потрібно враховувати українцям.

Дивіться також Давно відомий антибіотик: здійснили революційне відкриття щодо профілактики ЗПСШ

Рішення сприятиме запобіганню неконтрольованого обігу наркотичних та психотропних препаратів, вживання яких має особливо небезпечні наслідки для життя та здоров'я людини,
– зазначають у МОЗ.

Пільгові наркотичні та психотропні препарати, вартість яких частково або повністю відшкодовується з місцевих бюджетів, також відпускатимуться тільки за е-рецептами.

Як отримати повторний е-рецепт

Повторний е-рецепт можна отримати дистанційно у лікаря, який веде лікування пацієнта. Це може бути сімейний лікар, хірург, онколог або невролог.

Придбати ліки за е-рецептом можна в аптеках, які мають ліцензію на відпуск наркотичних і психотропних препаратів. У МОЗ зауважують, що на сьогодні 100% таких аптек працюють в Електронній системі охорони здоров'я.

Що треба знати про відпуск наркотичних препаратів

Зауважимо, що електронні рецепти на наркотичні ліки в Україні почали використовувати ще у листопаді 2022 року. Відтоді їх сформували понад 57 тисяч. Раніше ця категорія препаратів відпускалася за паперовими рецептами, термін дії яких був 10 днів. Це ускладнювало лікування пацієнтам, які мали тривало приймати наркотичні та психотропні ліки.

Головне про впровадження е-рецептів в аптеках

  • З серпня 2022 року в Україні почали впровадження електронних рецептів на ліки, першими стали антибіотики.
  • А з початку квітня 2023 року електронний рецепт став обов'язковим для всіх рецептурних препаратів. До них входять антибіотики, гормональні, протисудомні та кроворозріджувальні препарати, ліки проти артеріального тиску і серцевих хвороб тощо.