Вчені онкологічного центру City of Hope в Каліфорнії провели дослідження властивостей печериць. У першій фазі клінічних випробувань вони давали порошок цих грибів пацієнтам з рецидивуючим раком простати, і він знижував рівень простатичного специфічного антигену (ПСА) в крові.

До теми У людський мозок можна "завантажувати" несправжні спогади та видаляти їх

Хоча високий рівень ПСА може служити маркером раку простати, він також може бути результатом інфекції або доброякісної пухлини, що не вимагає лікування. У підсумку пацієнтів часто направляють на непотрібну біопсію.

Проте, вчені вирішили продовжити дослідження печериць і провести нові експерименти. Вони почали з лабораторного вивчення впливу екстракту грибів на клітини раку простати.

Результати експерименту

Препарат пригнічував активність андрогенних рецепторів, від яких залежить ріст пухлинних клітин.

Потім дослідники перевірили дію екстракту печериць на мишах з раком простати. За 6 днів терапії екстракт значно придушив зростання пухлини, а також знизив рівень ПСА.

Ми виявили, що Печериця Садова містять хімічні речовини, що блокують активність андрогенного рецептора у піддослідних мишей, що означає, що цей гриб здатний знижувати рівень ПСА,
– сказав Ван Сяоцян, один з керівників наукового проекту.

Вчені вважають, що потрібні додаткові дослідження, але ймовірно, печериці можуть бути ефективні в запобіганні та лікуванні раку передміхурової залози.