Провідний фахівець дослідження доктор Нікола Ліндсаї-Хоулі разом з колегами провела експеримент, під час якого 697 курців-добровольців розділили на дві групи: у першій групі люди повинні були просто взяти і перестати курити, а у другій — скорочувати споживання тютюну протягом двох тижнів, пише Time.

При цьому учасники дослідження з обох груп мали однаковий доступ до нікотинових пластирів, жувальних гумок, льодяників і спреїв для порожнини рота.

Після експерименту вчені поцікавилися у піддослідних, наскільки успішно проходить відмова від куріння. Виявилося, що учасники першої групи показали на 25% кращі результати, ніж представники другої.49% людей відмовився від тютюну, коли повністю перестали курити. А серед тих, хто намагався побороти шкідливу звичку поступово, цей показник склав 39%.

Водночас Ліндсаї-Хоулі зазначає, що експеримент проводили за участю людей, які хотіли позбутися від нікотинової залежності якомога швидше. Цілком ймовірно, за її словами, людям з іншим психологічним настроєм буде зручніше кидати курити поступово.

Читайте також: Факт дня: чому душ потрібно приймати лише раз на тиждень