Українські фахівці обговорюють все це з іноземними партнерами. Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив 16 квітня у Верховній Раді.
До теми Потрібна буде третя доза вакцини проти COVID-19, а згодом і щорічна, – глава Pfizer
Він зауважив, що комісар ЄС з питань юстиції вже представив проєкт паспортів вакцинації. Там, зокрема, хочуть вказувати дані про ПЛР-тестування й навіть кількість антитіл.
"Це викликало бурхливу дискусію серед євродепутатів. Тому ми чекаємо від них фінального рішення, яким він буде", – додав очільник українського МОЗ.
Степанов запевнив, що зі свого боку фахівці МОЗ та Мінцифри постійно спілкуються з європейськими партнерами. Зокрема – про те, у який спосіб у ЄС вводитимуть ці паспорти.
Ми повністю готові до будь-якого розвитку подій. Тому що наша електронна система охорони здоров'я е-Health готова до вивантаження будь-яких даних,
– підкреслив урядовець.
Міністр додав, що МОЗ має усі дані щодо вакцинації людей, захворюваності та тестування. Водночас використання COVID-паспортів тепер важливо обговорити всередині країни.
Вакцинація в Україні: головне
За даними МОЗ, станом на 16 квітня першу дозу вакцини проти коронавірусу отримали 432 815 українців. Водночас повністю вакцинувалися вже 5 людей.
Міністерство оприлюднило склади вакцин, які вже використовують або очікують в Україні. Мовиться про Covieshield (AstraZeneca), CoronaVac, AstraZeneca та препарат від Pfizer.
Раніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що вільного продажу вакцин в Україні не варто очікувати раніше, ніж у листопаді 2021 року.