Дослідники провели ретельне дослідження, під час якого враховували температуру повітря та швидкість вітру. Їхня робота опублікована у журналі AIP Фізика рідин.

До теми Як ходити на прогулянки, щоб не заразитися коронавірусом: поради Супрун

Під час дослідження вчені використали вдосконалену тривимірну модель. Вони виявили, що внаслідок легкого кашлю на свіжому повітрі при 20°C та 50% відносній вологості повітря, вірусні частинки у краплинках слини можуть "подорожувати" залежно від швидкості вітру.

Коли швидкість вітру була приблизно нульовою, краплинки слини не досягали 2 метрів, що в межах рекомендацій соціального дистанціювання.

Однак при швидкості вітру, що змінюється від 4 км/год до 15 км/год, краплинки слини можуть рухатися до 6 метрів у напрямку вітру. Втім, дослідники зазначили, що впродовж такої "довгої мандрівки" концентрація краплинок, як і їхній розмір, дещо знизились.

Враховуючи екологічні умови, наші висновки означають, що соціальна відстань у 2 метри може бути недостатньою. Потрібні подальші дослідження для кількісної оцінки впливу таких параметрів, як відносна вологість і температура довкілля,
– йдеться в дослідженні.

Вірусні краплинки після кашлю можуть подорожувати на неочікувану відстань / AIP

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.