В The Huffington Post розповіли 7 порад, які можуть допомогти зберегти та укріпити ваші стосунки після зради.

1. Не намагайтеся говорити, поки не заспокоїтеся

Природньо, що після новини про невірність людина ходитиме злою та, можливо, агресивною. Тому, щоб не наговорити зайвих слів, краще перший час втриматись від спілкування. Експерт зі стосунків Трейсі Кокс радить відкласти обговорення, поки закохані двоє не заспокоїлися.

Читайте також: Чому чоловіки зраджують у шлюбі: найпоширеніші причини

2. Дайте собі трохи вільного простору

Щоб спершу поглянути по-новому на свої зруйновані стосунки, краще дати собі певний простір. Так буде значно простіше оцінити ситуацію і подумати, що робити далі.

Експерт із стосунків та директор шлюбного агентства Сара Райан наголошує, що коли закохані прагнуть знайти спосіб змусити свої відносини працювати, їм доведеться дати собі простір, щоб сформулювати те, чого вони дійсно хочуть, що відчувають, і що головне – вилікувати біль.

3. Запитайте себе, чи здатні ви до цілковитого прощення

Одне з важливих питань, яке ви повинні вирішити для себе – чи ви готові повністю пробачити своєму партнеру. Адже це єдиний спосіб, який зможе рухати ваші відносини далі.

На думку Трейсі Кокса, зраду важче пробачити тим, у кого є випадки зі зрадниками-партнерами, або чиї батьки пережили болісний розрив. Він вважає, що прощення – це перший крок для того, щоб знову навчитися довіряти.

Читайте також: 5 негативних почуттів, які здатні зруйнувати ваші стосунки

4. Почніть з роботи над дружбою

Очікувати, що ваші відносини повернуться до того, як було раніше, наївно. Тому замість того, щоб одразу ж повернутися до своїх старих ролей, спробуйте створити дружбу, яка фокусується на довірі та повазі.

Сара Райан переконує, що парі спочатку потрібно заново відкрити один одного, як друзів. Тому що розуміння того, коли і чому вони перестали бути друзями, може допомогти їм зрозуміти, коли довіра зникла у стосунках.

5. Прийміть, що вам обом потрібно взяти на себе відповідальність

Партнерам, яким зрадили, "взяти на себе відповідальність" буде більше схожим на образу. Поки пара не визнає, що їм над відновленням стосунків потрібно працювати разом, намагатись збудувати щось нове не варто.

Райан зазначає, що дуже важливо працювати разом, в команді, повідомляючи про те, що призводить до невірності однієї або обох сторін, і вникати в те, що, можливо, залишилося на узбіччі відносин.

Читайте також: Любити, а не терпіти: як закоханим парам вдається жити багато років разом

6. Не бійтеся встановлювати основні правила

Не буде зайвим встановити межі, які допоможуть знову відновити довіру. Так зрадженим буде легше відновити свій психологічний стан. В такий спосіб краще можна роздумувати про те, що конкретно в поведінці партнера викликало біль.

Трейсі Кокс радить розказати свої бажання і не поступатись у цьому. Хай ультиматуми і не схвалюються в стосунках, але іноді варто сказати: "Якщо це повториться знову, я покину тебе".