Нове дослідження цікаве тим, що за його учасниками спостерігали протягом 20 років. У ньому взяли участь 800 осіб з двох міст Колумбії, в яких висока захворюваність на рак шлунку, пише

Також на тему: Хелікобактер пілорі: все про небезпечну та найпоширенішу інфекцію, яка викликає рак

Як відбувалося дослідження

У всіх були передракові ураження слизової (дисплазія, кишкова метаплазія, атрофічний гастрит), 97% були інфіковані H. Pylori. Половина з них пройшла курс антибактеріального лікування, друга отримала плацебо.

В учасників брали біопсію слизової оболонки шлунка через 3, 6, 12, 16 і 20 років після початку дослідження. Її результати оцінювали за спеціальною гістологічною шкалою для визначення ризику розвитку раку шлунка. Учасникам, які не пройшли лікування на початку дослідження, запропонували пройти його на шостому році дослідження (цю пропозицію прийняли не всі).

Хелікобактер пілорі значно підвищує ризик раку

В кінці дослідження у людей, які пройшли лікування від H. Pylori, ризик розвитку раку шлунка, згідно з гістологічними даними, був на 41% нижче, ніж у тих, хто не лікувався.

Після лікування атрофічний гастрит в учасників зазнавав частковий зворотний розвиток, а кишкова метаплазія (зміна будови слизової оболонки шлунка) прогресувала повільніше. Кращі гістологічні показники в учасників дослідження, які пройшли лікування, були на 12 році дослідження. Після цього ризик раку шлунка почав потроху збільшуватися.

У висновках дослідження вчені вказали, що знищення H. Pylori знижує ризик розвитку раку шлунка у людей з підвищеним ризиком на багато років.

Що відомо про Helicobacter pylori

  • Бактерія, якою інфікована приблизно половина населення планети.
  • За відкриття її ролі в розвитку виразкової хвороби шлунка у 2005 році була присуджена Нобелівська премія.
  • Ерадикація цієї бактерії (її знищення за допомогою антибактеріальної терапії) – найважливіша частина лікування гастриту і виразки шлунка.
  • Відомо, що присутність H. Pylori в шлунку пов'язано з підвищеним ризиком розвитку раку цього органу.