Трагедія нібито сталась у місті Лімасол. Резонансну новину швидко поширили соцмережею. Факт про смерть 12-річного хлопчика начебто підтвердили джерела у лікарні.
До теми "Конспірологічні теорії": США звинуватили Росію і Китай у поширенні фейків про COVID-19
МОЗ Кіпру виступило з заявою
Через неабияку занепокоєність суспільства Міністерство охорони Кіпру одразу виступило із заявою: жодна дитина після щеплення від COVID-19 не помирала. Ба більше, навіть побічних ефектів після імунізації, з якими б звертались до кіпрських лікарень, цього тижня не було.
Правоохоронці розпочали розслідування
Медична асоціація та Кіпрське педіатричне товариство звернулись до поліції з вимогою розпочати розслідування. 18 серпня правоохоронці приступили до розшуку осіб, що поширили фейк. На це їм знадобилось 4 дні. 23 серпня стало відомо про 3 підозрюваних чоловіків та одну жінку.
Фігурантам справи загрожує штраф або ув'язнення
Матеріали справи вже передали генпрокурору. За дезінформацію суспільства фігуранти справи можуть потрапити за ґрати до 2 років або їм доведеться заплатити штраф – близько 2 600 євро. В найгіршому випадку – ці покарання поєднають.
Читайте також Facebook заблокував сотні акаунтів з Росії через фейки про вакцинацію
В Україні жінку теж притягували до відповідальності за фейк
Зазначимо, що схожий випадок навесні трапився і в Україні. У Коломиї жінці загрожувала адміністративна відповідальність за те, що поширювала неправдиву інформацію про вакцинацію. Користувачка соцмережі на власній сторінці писала, що препарат для щеплення не пройшов усі необхідні випробування.