У новій роботі британські дослідники представили важливі дані про природу двох важких психічних захворювань — шизофренії та біполярного розладу, які сьогодні важко діагностувати та які неможливо вилікувати.
Увага Жити в гармонії та спокої: практичні поради, як перестати себе накручувати
Що відомо про "сміттєву ДНК"
До "сміттєвої" ДНК належить близько 98% геному людини. Вважається, що ця частина не кодує білки, тому малоймовірно, що вона робить значний внесок у здоров'я людини. В останні роки дослідження регулярно доводять протилежне і нова робота авторів з Кембриджського університету додає цьому чергові підтвердження.
Що нового дізнались вчені
Вченим вдалося визначити 240 тисяч областей у "сміттєвій" ДНК, які кодують білки, пов'язані з шизофренією та біполярним розладом. При цих захворюваннях білки не працюють, що вказує на їхню важливу роль у природі хвороб.
Відкриття допомагає пояснити, чому шизофренія та біполярний розлад належать до спадкових захворювань, а також пропонує нові цілі для лікування,
– йдеться у дослідженні.
Варто зазначити, що досі вчені не шукали причин цих хвороб у "сміттєвій" ДНК, тому тепер справді з'явилася надія на покращення діагностики та появу цільових варіантів лікування.
Крім того, нові біомаркери можуть бути індикаторами схильності до психічних порушень.