МОЗ продовжив контракт із Pfizer
Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу 23 листопада. Так, Україна буде отримувати по 25 мільйонів доз вакцин щорічно протягом двох років.
Увага Список професій для обов'язкової вакцинації від COVID-19 в Україні розширять з 9 грудня
За його словами, вакцина буде використовуватися для додаткових щеплень при відповідних рекомендаціях Національної технічної групи експертів з питань імунізації.
Кожен заслуговує на можливість бути захищеним від COVID-19, використовуйте своє право бути здоровим. Зробіть щеплення якомога швидше,
– наголосив Ляшко.
Які вакцини використовують в Україні
Наразі в Україні використовують вакцини:
- мРНК-вакцини Pfizer та Moderna;
- інактивовану CoronaVac;
- векторну AstraZeneca.
Ляшко також нагадав, що в Україні після першої дози однієї мРНК-вакцини (наприклад, Pfizer) можна отримати другу дозу іншою мРНК-вакциною (Moderna).
Також другу дозу мРНК-вакциною можна отримати після першої дози векторною AstraZeneca. Змішувати CoronaVac з іншими вакцинами поки не рекомендується, зазначив голова МОЗ.
Що відомо про вакцину від Pfizer-BioNTech
Джерело: МОЗЦе вакцина на платформі мРНК, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Вакцина дозволена для екстреного використання для осіб від 12 років Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Її застосовують майже у 100 країнах світу.
Ефективність проти так званого "дикого" варіанту вірусу SARS-CoV-2, який вперше виявили в Вухані, – 95%. Інтервал між введеннями вакцини 21 – 28 днів. Для повної вакцинації необхідні 2 дози.