Незвичайний стан описала група лікарів на чолі з доктором Данг Хоа Нгуєном з Монреальського університету Канади.
До теми Неочікувано: напій, який допоможе знизити ризик інсульту
Минулого року пацієнтка пережила інсульт
Хвора віком 28 років поступила в клініку минулого року з паралічем правої сторони тіла і явними порушеннями мовлення.
За допомогою МРТ фахівці діагностували ішемічний інсульт лівої острівної частки. Цей стан виникає, коли приплив крові до частини мозку припиняється більш ніж на кілька секунд і мозок перестає отримувати поживні речовини.
Пацієнтці вчасно надали необхідну допомогу
Через 11 днів дівчина видужала і була виписана. Однак через 6 місяців після хвороби вона зрозуміла, що перестала відчувати почуття голоду.
Фахівці з університету Монреаля обстежили її і виявили, що її організм не відчував ніяких фізіологічних сигналів про те, що час їсти (зокрема, звуків кишківника).
Через 16 місяців після інсульту пацієнтка повернулася до лікарів для нового дослідження і повідомила їм, що за місяць почуття голоду у неї повернулося.
За весь час жінка схудла на 13 кг (З 73 до 60 кг), але ніяких інших симптомів не було.
Висновки лікарів
Втрата почуття голоду не була пов'язана з прийомом ліків, вживанням психоактивних речовин або клінічним розладом і тривала 15 місяців,
— підкреслюється в дослідженні.
Медики пов'язали проблему безпосередньо з порушенням кровообігу головного мозку і відзначили, що це був перший випадок, описаний в медичній літературі.
Острівна частка зазвичай оцінює фізіологічний стан тіла, відіграючи важливу роль в обробці смакових сигналів і беручи участь в контролі апетиту і енергетичному балансі.
З огляду на те, що її функція була порушена, ймовірно, вона викликала дисбаланс у вегетативній нервовій системі.
Ця ж доля пов'язана з парасимпатичною нервовою системою, і, в цілому, пошкодження цих шляхів може негативно вплинути на здатність відчувати голод.