Що виявили вчені, досліджуючи СДУГ

Синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) і психотичні розлади мають схожі фізіологічні особливості, зокрема дефіцит уваги, дисбаланс дофаміну і генетичну схильність. Мета-аналіз 12 клінічних досліджень показав зв'язок між СДУГ, що проявляється в дитинстві і подальшим розвитком розладів психіки.

До теми Синдром СДУГ: коли діти не просто гіперактивні, а потребують лікування – Супрун

СДУГ – як проявляється
  • Неуважність, розсіяність, нездатність зосередитися.
  • Постійна рухливість, куйовдження волосся, чухання потилиці, в дітей – спроби залізти куди не можна та пересування кімнатою.
  • Імпульсивність, в тому числі при витрачанні грошей.

Команда проаналізувала дані 1,85 мільйона людей, з яких 124 тисячі учасників мали діагноз СДУГ. Виявилося, що СДУГ підвищував ризики психотичних розладів в 4,7 раза у порівнянні з контрольною групою.

Перспектива відкриття

Поки вчені бачать тільки кореляцію, а не причинно-наслідковий зв'язок. Крім того, невідомі механізми, що зв'язують ці два стани. У подальших дослідженнях вчені хочуть вивчити, чи може рання терапія СДУГ знизити ризики подальшого психотичного розладу.

Вважається, що СДУГ мають приблизно 5% дітей і 2,5% дорослих у світі. Лікування включає медикаментозну і когнітивно-поведінкову терапію.

Актуально Як навчати та підтримувати дітей із СДУГ під час дистанційного навчання: поради для вчителів