Кардіохірург у Львівській обласній клінічній лікарні та викладач у Львівському національному університеті імені Данила Галицького розповів, що при пересадці серця дорослому та дитині потрібно враховувати кілька складних антропометричних моментів (мовиться зокрема й про розміри – 24 канал). Про це хірург розповів в інтерв'ю 24 каналу.

До теми Гра без правил, – львівський кардіохірург про трансплантацію серця, донорство і ставлення церкви

Кардіохірург розповів про особливості пересадки серця дитині

Лікар розповів, що дитина має бути достатньо велика, щоб отримати доросле серце чи донор має бути достатньо маленький, щоб за масою серце підійшло і вмістилося в грудну клітку.

Дитині не можна пересадити 60-річне серце, адже воно має свій ресурс. Ідеально, коли дитині трансплантують молоде серце,
– пояснив Бешлей.

Та додав: "На жаль, потенційний донор має померти в юному віці, щоб "подарувати" свій орган дитині". Під час операції кардіохірург має гарно накласти судинні анастомози (з'єднання всіх анатомічних елементів – 24 канал), оскільки дитина ще ростиме. Важливо, щоб не було звуження тих судинних анастомозів, бо судини ростимуть, а місця зшивання нитками – ні.

Новини про пересадку органів у Львові

  • 23 вересня 2021 року львівські медики трансплантували серце 13-річному хлопцеві. Підліток став першою дитиною в Україні, якій пересадили серце. Реабілітація дитини проходить успішно.
  • Кардіохірург Дмитро Бешлей пояснив, що після трансплантації серця людина може повернутися до звичного життя, якщо все проходить ідеально. Все залежить від того, в якій стадії серцевої недостатності реципієнт був до операції, в якому стані були його інші органи. Перші п'ять років після операції людина повинна повноцінно жити, працювати.
  • Окрім того, у Львові 21 вересня 5 людям пересадили також легені, печінку та нирки. Лікар Олег Самчук розповідав, що всі п'ятеро пацієнтів – стабільні.