Ці приголомшливі зміни не тільки загрожують навколишньому середовищу, вони негативно впливають на наше психічне здоров'я. Нове дослідження опублікували у журналі Science.

Важливо Брудне повітря погіршує перебіг COVID-19, – ВООЗ

Що відбувається вже зараз

Дослідники порівняли людину 1960 року народження з дитиною, якій у 2020 році було шість років. Вже зараз ця 6-річна дитина зазнає:

  • вдвічі більше тропічних циклонів та пожеж;
  • у три рази більше річкових повеней;
  • у чотири рази більше неврожаїв;
  • в п'ять разів більше засух.

Яка причина

Вчені пов'язують це зі швидкими темпами глобального потепління та з тим, що влади великих країн не в змозі домогтися необхідного скорочення забруднення. Також впливають і кліматичні події, такі як спека. Все це продовжуватиме зростати за частотою, інтенсивністю та тривалістю, кажуть вчені.

За словами авторів дослідження, діти молодшого покоління стикаються з "серйозною загрозою" для їхньої безпеки.

Хто постраждає найбільше

Дослідження показує, що екстремальні погодні явища можуть по-різному впливати на молоде покоління в різних регіонах світу. Люди, які до 2020 року на Близькому Сході та у Північній Африці були молодшими 25 років, швидше за все, будуть відчувати більший вплив екстремальних кліматичних явищ у порівнянні з іншими регіонами.

Читайте також Постраждали від карантину та дистанційки: 13% усіх дітей та підлітків мають психічні розлади

Дослідники кажуть, що в цілому молоді покоління в країнах з низьким рівнем доходу будуть відчувати погіршення клімату швидше, ніж їхні однолітки в заможніших країнах.